NOL-ek - Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego - tablica

„NOL-ek - Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego” to oryginalny i nowoczesny projekt, który będzie promował zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym w cyberprzestrzeni i na drodze.  Działania założone w projekcie będą realizowały główny cel rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”, określonego jako podnoszenie poziomu bezpieczeństwa poprzez wspieranie inicjatyw lokalnych. Przedmiotowy unikatowy projekt profilaktyczno-edukacyjny z wykorzystaniem pojazdu – przyczepy, stanowić będzie mobilną wystawę, bazującą na interaktywności, sensoryce, nauce przez zabawę i doświadczenie. Przyczepa zostanie wyposażona m.in. w monitor multimedialny, który pozwoli na odtwarzanie filmów profilaktycznych i tablet z głośnikiem pozwalający poznawać dźwięki pojazdów służb ratunkowych. Ekspozycja w przyczepie będzie dotyczyła różnych sfer bezpieczeństwa; w tym przeciwdziałanie zażywania substancji psychoaktywnych, zagrożeń w cyberprzestrzeni, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.