PR w pigułce, czyli konferencja dla specjalistów

Fot. Monika Nowakowska

Ponad 70 samorządowców z całej Polski bierze udział w XVIII Konferencji PR w samorządzie i administracji państwowej, która odbywa się w Kromerowie koło Barczewa. Organizatorami są Grupa PRC Holding i Powiat Olsztyński.

W roli gospodarza wystąpił starosta olsztyński Andrzej Abako. - Witam na Warmii. To kraina jeszcze nie do końca odkryta, a warto tu przyjechać na weekend i na dłużej, zobaczyć zabytki, przyrodę, miejsca sprzyjające wypoczynkowi - mówił starosta, życząc ciekawych warsztatów.

Cykl wykładów zapoczątkował Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC Holding. - Tu, na Warmii, nasz projekt osiąga pełnoletność. Są z nami osoby z całej Polski, od Cieszyna po Rumię. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie kompasem, jak zarządzać samorządami, byśmy mogli ponownie się spotkać po wyborach samorządowych - mówił prezes, przedstawiając zasady skutecznej kampanii wyborczej.

Nie zabrakło przykładów dobrych praktyk w samorządowym PR-e. - Podczas pandemii zrodził się pomysł stworzenia produktu lokalnego, który byłby rozpoznawalny i służyłby rozwojowi regionu. Tak powstał Szlak Świętej Warmii. Zaczęliśmy od wydania książki - przewodnika. W ślad za tym poszła współpraca z przedsiębiorcami. I tak powstał Sublimat Winny, warmińskie cukierki, olej, miód, porter korzenny... Powstała rozpoznawalna marka, z którą można wiele zyskać. Samorząd może bardzo dużo, ale musi być otwarty na współpracę z biznesem. Pomysłem zaraziliśmy ponad 30 warmińskich samorządów, które zawiązały stowarzyszenie. Każdy z samorządów może się oczywiście promować po swojemu, ale może też wykorzystać nasze działania jako przykład - mówiła Joanna Michalska-Reda, wicestarosta olsztyński.

W programie pierwszego dnia konferencji znalazły się prelekcje na temat dobrych i złych kroków w strategii podczas wyborów, promocji miasta poprzez gry oraz wykorzystania mediów do osiągnięcia sukcesu wyborczego.