Szpital w Biskupcu modernizuje poradnie

14.12.2023

Pacjenci Poradni Chirurgicznej i Poradni Urazowo-Ortopedycznej w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu od niedawna korzystają z porad lekarskich w komfortowych warunkach. Zakończyła się modernizacja tej części placówki.

Do tej pory obie poradnie użytkowały przestrzeń wspólną, co nie było wygodne ani dla chorych, ani lekarzy. – Kierujemy się zasadą tworzenia naszym pacjentom optymalnych warunków do leczenia, a personelowi medycznemu do wykonywania swojej pracy. Rozdzielenie poradni było więc konieczne. Przy okazji zostały one też powiększone i teraz każda z nich funkcjonuje w trzech pomieszczeniach – dla lekarzy i pielęgniarek oraz w dwóch zabiegowych, zgodnie z obowiązującymi wymogami – mówi Marta Maciejewska, dyrektor szpitala.

Poradnie są klimatyzowane, zyskały nowe wyposażenie, lampy sufitowe zabiegowe, a dzięki wsparciu lokalnego przedsiębiorcy także funkcjonalne umeblowanie. – Otrzymaliśmy od firmy Egger płyty, z których powstały meble. Są dobrej jakości, a do tego estetyczne – dodaje dyrektor.

Unowocześnienie poradni to część dużej inwestycji, realizowanej przez Powiat Olsztyński. – Dwa lata temu i w ubiegłym roku w budżecie samorządu wygospodarowaliśmy kwotę 717,6 tys. zł na zadanie pod nazwą „Modernizacja wraz z doposażeniem Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu”. Unowocześnienie poradni chirurgicznej i urazowo-ortopedycznej kosztowało 160 tys. zł. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że krok po kroku stwarzamy im możliwość lepszego życia, a jeśli trzeba, również powrotu do zdrowia w przyjaznych warunkach – podsumowuje Andrzej Abako, starosta olsztyński.

W przyszłym roku planowane są modernizacje kolejnych pracowni biskupieckiego szpitala.

fot. Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu