Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025

Z przyjemnością informujemy, że 28 września 2024 r. w Skansenie w Olsztynku odbędzie się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025. W trakcie inauguracji zostaną przeprowadzone:

1. Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych
  2. Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Celem zawodów jest popularyzacja biegów jako najatrakcyjniejszej formy rekreacji, inauguracja sportowego roku szkolnego, wyłonienie najlepszych biegaczy województwa warmińsko – mazurskiego, wyłonienie reprezentacji powiatu olsztyńskiego – ziemskiego na wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe uczniów SP, wyłonienie najlepszych biegaczy w gminie Biskupiec, samorealizacja dzieci i młodzieży poprzez sport.

Organizatorami i współorganizatorami zawodów są:

• Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy
  • Powiat Olsztyński
  • Muzeum Budownictwa Ludowego – Skansen w Olsztynku
  • Szkoła Podstawowa nr. 1 w Olsztynku.
  • Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.
  • Gmina Olsztynek
  • Miejski Dom Kultury w Olsztynku
  • OSP Olsztynek
  • Biskupiecka Federacja Sportu

W zawodach mają prawo startu uczniowie Szkół Podstawowych i Szkół ponadpodstawowych, dopuszczeni przez lekarzy szkolnych do zajęć wychowania fizycznego. Zgłoszenia SRS. e-mail: wmszs@szs.olsztyn.pl.

Ze względów technicznych Organizatorzy proszą o podanie dokładnej ilości zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach. Listy zawodników należy bezwzględnie złożyć w biurze zawodów.
Obowiązkowo należy zgłosić szkołę przez system SRS (dostępny przez stronę internetową WM SZS – szs.olsztyn.pl )

W trakcie zawodów prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i zespołowa. Klasyfikacja indywidualna w następujących kategoriach wiekowych:
I – dzw. Rocznik 2014 i młodsze (kl. IV SP i mł) – dystans ok. 600 m.
II – chł. Rocznik 2014 i młodsi - dystans ok. 800 m.
III – dzw. Rocznik 2013 (kl. V SP) – dystans ok. 800 m.
IV – chł.. Rocznik 2013 (kl. V SP) – dystans ok. 800 m.
V – dzw. Rocznik 2012 (kl. VI SP) – dystans ok. 800 m.
VI – chł.. Rocznik 2012 (kl. VI SP) – dystans ok. 1000 m
VII – dzw. Rocznik 2011 (kl. VII SP) – dystans ok. 800 m.
VIII – chł.. Rocznik 2011 (kl. VII SP) – dystans ok. 1000 m
IX – dzw. Rocznik 2010 (kl. VIII SP) – dystans ok. 1000 m.
X – chł.. Rocznik 2010 (kl. VIII SP) – dystans ok. 1000 m
XI - dzw. SPP – dystans ok. 1000 m
XII - chł. SPP – dystans ok. 1000 m

Do klasyfikacji zespołowej zaliczane będą wyniki zawodników z każdej szkoły w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcą zespołowym zostanie ta Szkoła, która zdobędzie największą ilość punktów. W przypadku zdobycia przez dwie lub więcej Szkoły równej ilości punktów, o wyższej lokacie decydować będzie w pierwszej kolejności większa ilość pierwszych miejsc, w następnej drugich itd.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów, w tym regulamin dostępne są na stronie internetowej Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego: www.szs.olsztyn.pl/