Wystawa - Działalność V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej na Pomorzu

Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie, Instytut Pamięci Narodowej i Jednostka Strzelecka 1028 Gietrzwałd im. Majora Szendzielarza ps. Łupaszka zapraszają na uroczystość otwarcie wystawy "Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. Działalność V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej na Pomorzu.
20 lutego 2016 roku (sobota) godzina 17:00 - GOK Gietrzwałd ul. Kościelna 1

Program:

17.00 - Przywitanie zaproszonych gości – Paweł Jarząbek
17.10 - Prelekcja i prezentacja multimedialna „Działalność V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej na terenie Warmii i Mazur” – Wojciech Gudaczewski
17.40 - Zwiedzanie wystawy „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich.” W spotkaniu wezmą udział kombatanci żołnierze V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

Patronat nad wystawą:

Wójt Gminy Gietrzwałd Marcin Sieczkowski
Dowódca 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego im. Majora Szendzielarza ps. Łupaszka
Płk dypl. Tomasz Łysek

Gietrzwałd